Tvorba Maksáčikov
2015/16

Krajina zázrakov

Už sa balím, už sa chystám. Leto strávim v Krajine zázrakov. Čo som tam zažil, vám prezradím už v septembri. Horím zvedavosťou, či bude taká zaujímavá, ako vaše obrázky a príbehy.

Škola snov

Konečne viem, o akých školách snívate. Veselých, farebných, plných radosti. Porovnajte svoje sny so snami svojich kamarátov.

Škriatkovia

Keď som otvoril obálky, moja izba sa zaplnila škriatkami. Škriatkovia pri ohni, škriatkovia v bani, kúzliaci škriatkovia... Rád by som vám ich ukázal všetkých, ale nedá sa to. Aj napriek tomu, že všetky obrázky aj príbehy boli krásne.

Austrália

Ani som neveril, koľko zvierat sa zmestí do mojej izby. Z obrázkov, ktoré ste mi poslali, na mňa vykúkali desiatky klokanov, koál, papagájov, krokodílov, pštrosov. A pomedzi to domorodci s bumerangmi, mapy, austrálske mestá, jednoducho paráda. Ťažko mi bolo vyberať nielen z obrázkov, aj z napínavých príbehov. Ďakujem, kamaráti.

Eskimáci

Od toľkého snehu a ľadu, čo ste mi poslali na obrázkoch, som tri dni bez prestania drkotal zubami. Také krásne iglu, tučniaky, ľadové medvede či Eskimákov nemajú ani v národnej galérii. V Maksáčikovskej galérii je ich veľa, ale všetky obrázky sa tam napriek kráse nezmestili. Mňa však veľmi potešili a často si ich obzerám.